Děti ze souboru MIBIDIZO zpívaly ve Stříteži

Na svatodušní neděli 4. června 2017 uspořádal evangelický sbor ve střítežském kostele koncert dětského pěveckého sboru MIBIDIZO a smyčcového orchestru Základní umělecké školy Alfréda Radoka.

Dvacet instrumentalistů a více než třicet dětských zpěváků vedly dirigentky Eva Ježíková a Helena Hrachová. Toto mezinárodně úspěšné hudební a pěvecké těleso slibovalo nevšední zážitek. Profesionalita jejich uměleckého projevu však překonala veškerá očekávání. Atraktivně zvolený repertoár spolu s výbornou akustikou střítežského kostela vytvořily nádhernou atmosféru, v níž umělecké výkony dětských interpretů zvláště vynikaly. Zazněly známé skladby Tomaso Albinoniho, P. J. Vejvanovského nebo Henry Purcella a v repertoáru pěveckého sboru nechyběl ani husitský chorál, lidové písně či spirituál. Zvláště pak potěšily skladby místních autorů Zdeňka Šimůnka z Rožnova, Aleny Jelínkové z Valašského Meziříčí nebo dirigentky Evy Ježíkové. Kostel sice nebyl návštěvníky zcela zaplněn, ale ti, kteří přišli, měli z povznášejícího zážitku upřímnou radost a ocenili dětské výkony mohutným aplausem. Celý koncert byl benefiční a jeho výtěžek poslouží na podporu Diakonie Českobratrské církve evangelické. Všem, kteří se na benefici podíleli, děkujeme.