IRENA BUDWEISEROVÁ & BLUE SOUL

V sobotu 25.10. se konal v evang. kostele v Rožnově p. R. koncert známé zpěvačky IRENY BUDWEISEROVÉ.

Naše přední zpěvačka spirituálů a gospel, Irena Budweiserová, přijela na své říjnové koncerty na Moravu s vynikajícími muzikanty, Mirkem Linkou a Petrem Dvorským.

V tomto složení, ve kterém pravidelně vystupují, již odehráli řadu koncertů po celé republice, včetně Prahy.

Blue Soul je název kapely Ireny Budweiserové, složené ze čtyř vynikajících muzikantů společně se zpěvačkou, (paní Irenou).

Postupně se tento projekt vykristalizoval v zajímavé koncerty s repertoárem, ve kterém jsou zastoupeny nejen spirituály, gospely a blues, ale také Irenina vlastní tvorba.

V září letošního roku se chystá Irena a Blue Soul natáčet další CD, spirituály a gospely v poněkud jiných aranžích, než na které je české či moravské publikum zvyklé.

Komornější prostory zvolené pro podzimní turné si žádají však komornější provedení, proto návštěvníci koncertů uslyší paní Irenu tentokrát za doprovodu dvou již výše zmíněných vynikajících hudebníků, Miroslava Linky a Petra Dvorského.

Irena Budweiserová vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze u profesorky Aleny Pařízkové a profesorky Laďky Kozderkové. Toto studium rozvinulo její přirozený talent a výsledky můžeme slyšet nejen na koncertech a vydaných nosičích se Spirituál kvintetem, ale i na jejích sólových projektech a koncertech. Během svého studia v roce 1980 nastoupila do skupiny Spirituál kvintet, kde působila do roku 2010. Její současnou sestavu tvoří jazzoví muzikanti Petr Dvorský (kontrabas) a Jaroslav Šindler či Miroslav Linka (kytary). S těmito muzikanty natočila Irena Budweiserová mnoho alb a vystupuje s nimi v klubech i kostelích. V jejím repertoáru jsou zastoupeny různé hudební žánry, které spojuje její jedinečný hlas a citlivý a erudovaný doprovod její kapely.

Mirek Linka -absolvent státní konzervatoře v Praze. Kytarista širokého stylového záběru od soudobé vážné hudby (Agon Orchestra) až po funk-jazzové fúze (jeden ze zakládajících členu kapely Work, Shop&More). Hraje ve skupinách Jocose Jazz Eleny Suchankové, Ireny Budweiserové, Vibe Fantasy. Je pravidelným účastníkem letních jazzových dílen ve Frýdlantě. Skládá a aranžuje pro všechny formace.

Petr Dvorský- jazzový kontrabasista, absolvoval Jazzovou Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a soukromě studoval klasickou hru nakontrabas u profesoraJana Kmenta, profesora Václava Fuky a profesora Jiřího Valenty. Na českou jazzovou scénu vstoupil jako člen debutujícího kvarteta The Four s Karlem Růžičkou jr., Stanislavem Máchou a Jiřím Slavíčkem, které v roce 1990 zvítězilo v mezinárodní soutěži jazzového festivalu v Karlových Varech. V roce 1992 získal s Triem Pavla Wlosoka druhé místo na mezinárodním soutěžním festivalu Jazz Juniors v polském Krakově.

Vstupné na koncert: 150,- Kč