Oslavy 100 let republiky vyvrcholily v kostele

V pátek 26. října oslavila obec Střítež nad Bečvou 100 let od vzniku Československé republiky.

Mateřská škola ve Stříteži n. B. ve spolupráci s Obecním úřadem uspořádala oslavy 100. výročí vzniku samostatného Československa. Na úvod oslav byla zasazena pamětní lípa a poté se obcí vydal lampionový průvod k pomníku T.G.Masaryka. Po vystoupení dětí, proslovu starosty obce Martina Beneše a položení věnců zazněla Československá státní hymna.

Účastníci oslav se pak přesunuli do evangelického kostela, kde program pokračoval vystoupením pěveckého sboru Zdeňka Šimůnka a proslovem faráře Josefa Hurty. Na závěr zazněl varhanní koncert Petra Běťáka. V kostele si lidé mohli prohlédnout rovněž výstavu výtvarných prací dětí z Mateřské školy, věnovanou tématu vzniku republiky.

Oslavy zakončil mohutný ohňostroj odměněný potleskem všech přítomných. V chladném podzimním počasí všichni uvítali před kostelem stánek s občerstvením, díky němuž zůstali mnozí ješně notnou chvíli pospolu v družném hovoru.

Proslov faráře Josefa Hurty si můžete přečíst zde.